Vállalunk a környezetért

Vállalunk a környezetért

Nem közömbös számunkra, hogy milyen hatással vagyunk a környezetünkre és a természetre. Arra törekszünk, hogy vállalkozásunk a lehető legkisebb terhelést jelentse a környezet számára, amelyben mindannyian élünk. Ezért a csomagolásnál maximálisan kihasználjuk az újrahasznosított és biológiailag lebomló anyagokat. Könnyen előfordulhat, hogy rendelése például egy cipős dobozban, toner dobozban vagy fékpárnák csomagolásában érkezik meg.

Dometa Zero waste tíz parancsolat:

  1. A szállítóinktól érkező összes kartondobozt felhasználjuk – havonta több száz kis- és nagyobb dobozt küldünk vissza a forgalomba.
  2. A környékünkön több olyan céget is találtunk, amelyeknek nincs szüksége hasonló dobozokra, és ahelyett, hogy megsemmisítenék vagy elégetétre adnák, megőrzik nekünk, és örülnek, hogy ha arra járunk, megállunk és elvisszük azokat. Ezt nemcsak dobozokkal tesszük, hanem például a csomagolófóliák használt tubusaival vagy a bútorok csomagolásából való karton sarokdarabokkal is.
  3. Megállapodásunk van karton- és dobozgyártókkal, akik értesítenek minket, ha valamelyik megrendelésük nem sikerül. Általában olyan dobozról van szó, amely nem teljesen tökéletes és egyenes, vagy nem illeszkedik pontosan arra a termékre, amelyre kivágták. Az ilyen, egyébként megsemmisítésre szánt dobozokat is megmentjük és tovább használjuk.
  4. Amikor dobozokat vásárolunk, a vásárlások 90%-ában már használt és újrahasznosított dobozokat veszünk – két olyan szállítót is találtunk, akik kifejezetten használt dobozok felvásárlására és továbbértékesítésére specializálódtak.
  5. Töltőanyagként buborékfóliát vagy légpárnákat használunk, amelyekben az áruk hozzánk érkeztek, és igyekszünk minimalizálni az új, nem használt buborékfólia és ún. streccs fólia vásárlását.
  6. A közeli szupermarketekből és hipermarketekből átvesszük a szétosztásra nem kerülő reklámújságokat és akciós szórólapokat. Ne lepődjön meg tehát, ha rendelése esetleg egy Lidl-akció csomagolásában érkezik. (És rendszeresen összeszedünk egy doboznyi eldobott szórólapot és akciós újságot a panelházak postaládái alól, ahol lakunk 😊).
  7. Kitöltőanyagként a már nagyon sérült dobozok részeit, ún. karton forgácsot használunk, amelyeknek egyébként már nem lenne esélyük bizonyítani hasznosságukat.
  8. Nem nyomtatunk számlát a csomagokba, hanem inkább e-mailben küldjük el. Ez gyorsabb, letisztultabb, és így mindig kéznél van...
  9. Segítséget nyújtunk a papír- és kartondobozok, újságpapír-töltőanyagok és buborékfóliák polgári gyűjtéséhez a környékünkön élő emberektől - Karvináról és Ostrava vidékéről. Ezért csatlakoztunk olyan tevékenységekhez, mint például a Reduca vagy a Kamsním.cz
  10. Engedélyezett csomagolóanyag-vállalatokkal és a csomagolás újrahasznosítására és hasznosítására szakosodott felelős csomagolóanyag-gyártók szervezeteivel működünk együtt. Csehországban ez az Eko-kom társaság (F00200256 szám alatt), Szlovákiában a Natur-pack 10841. szám alatt.